Znajdź swój wymarzony dom
: +48 601311294
ogrzewanie_mozemy_tym_tym_5952459

Zasada działania ogrzewani nadmuchowego

posted by: admin in Budowa domu

Ogrzewanie nadmuchowe od lat zyskuje zwolenników, a obecnie stanowi istotny udział w ogólnej liczbie instalacji grzewczych wykonywanych w nowoczesnych domach. Ci, którzy decydują się na instalację ogrzewania nadmuchowego, doceniają m.in. niskie koszty eksploatacji ogrzewania powietrznego, a jednocześnie pełną automatyzację jego pracy.

Continue reading

5133875_drawsko-pomorskie--przedwojenna-kamienica

Mieszkania bez czynszowe – co to oznacza?

posted by: admin in Rynek nieruchomości

Comiesięczna płatność czynszu nie jest miłą sprawą. Hasło w ogłoszeniu „mieszkanie bezczynszowe” brzmi pięknie. Czy jednak nie tkwi w nim żaden haczyk? Mieszkania bezczynszowe najłatwiej do tej pory było znaleźć w kamienicach.

Continue reading

kaps2

Polskie mieszkania poniżej europejskiego standardu

posted by: admin in Rynek nieruchomości

Aż 75,2% najemców w Polsce mieszka w za małych mieszkaniach – wynika z danych Eurostatu. Jest to najgorszy wynik w Europie. W przypadku wszystkich obywateli wynik ten jest co prawda lepszy (46,3%), ale i tak plasuje Polskę na jednym z ostatnich miejsc w Europie.
Continue reading
254f2111c97fe3f804c68e1b5eaa13a7

Jak wybrać odpowiedni projekt domu?

posted by: admin in Budowa domu, Porady

Wybór projektu jest jednym z ważniejszych kroków na drodze do wymarzonego domu. Należy zatem dobrze określić swoje potrzeby i pragnienia, aby później nie czuć się rozczarowanym. W pierwszej kolejności warto zapoznać się z założeniami planu miejscowego lub wydanej decyzji o warunkach zabudowy. Może się bowiem okazać, że występują w nim ograniczenia, które już na wstępie wyeliminują część projektów.

Continue reading

paar liebe haus geld sparen

Prawa przysługujące nabywcy nieruchomości

Zakup mieszkania to jedna z najpoważniejszych decyzji w życiu, dlatego pośpiech może się nie opłacić. Dobrą wiadomością jest obecność ustawy deweloperskiej, która chroni interesy kupujących. Na czym polega?  Dawniej umowy przedstawiane klientowi przez różnych deweloperów mogły się znacznie różnić. Można było odnieść nieprzyjemne wrażenie, że to firma budowlana dyktuje warunki i nie pozostaje nic innego, jak tylko się dostosować.

Continue reading

1362818568nieruchomosci09032013-

Z czym się wiąże umowa przedwstępna

posted by: admin in Kwestie prawne, Porady

Znalezienie klienta na dom lub mieszkanie nie jest równoznaczne z finalizacją transakcji. Właściwą umowę sprzedaży nieruchomości często poprzedzić musi podpisanie tzw. umowy przedwstępnej. Brzmienie jej nazwy może sugerować coś tymczasowego i ogólnego. Tymczasem w rzeczywistości jest to bardzo ważny dokument, a zapisy w nim zawarte obowiązywać będą także przy podpisywaniu ostatecznej umowy, tzw. przyrzeczonej.

Continue reading