Znajdź swój wymarzony dom
: +48 601311294
5133875_drawsko-pomorskie--przedwojenna-kamienica

Mieszkania bez czynszowe – co to oznacza?

posted by: admin in Rynek nieruchomości

Comiesięczna płatność czynszu nie jest miłą sprawą. Hasło w ogłoszeniu „mieszkanie bezczynszowe” brzmi pięknie. Czy jednak nie tkwi w nim żaden haczyk? Mieszkania bezczynszowe najłatwiej do tej pory było znaleźć w kamienicach.

Coraz częściej zdarzają się one jednak także w nowych budynkach. Oferujący je deweloperzy roztaczają wizje niskich kosztów utrzymania i kameralnej atmosfery. Trzeba przyznać, iż część projektów jest tak zaprojektowana (minimalizacja części wspólnych, niewielka skala budynków), iż istnieją realne szanse na ich spełnienie.

Mieszkanie bezczynszowe mają szereg zalet w porównaniu do typowych budynków wielorodzinnych. Brak konieczności utrzymywania administracji to tylko jedna z nich. Często każde z mieszkań ma dostęp do ogródka, możliwa jest instalacja kominka, miejsca parkingowe są wydzielone, a sąsiedzi nie są anonimowymi osobami. Nie oznacza to jednak, iż za nic nie trzeba w nich płacić. Mieszkańcy będą ponosić koszty mediów, utrzymania części wspólnych budynków, wywozu śmieci i sprzątania. Bez poznania ich wysokości trudno o oszacowanie realnych oszczędności. A te wcale nie muszą okazać się aż tak duże, jak można by oczekiwać.

Leave A Comment

Your email address will not be published.